Felgi stalowe

Mamy dla Ciebie odpowiednie felgi.

Abyśmy mogli zaproponować Ci odpowiednie felgi, najpierw wybierz swój pojazd.

Felgi stalowe – wady i zalety

Obecnie na drogach można spotkać samochody zarówno jak z alufelgami, tak i felgami stalowymi. Każdy kierowca staje przed dylematem jakie obręcze wybrać - stalowe czy ze stopów lekkich? A zatem jakie są wady i zalety felgi stalowej?

Cześć kierowców wybiera felgi stalowe ze względu na ich niższą i bardziej dostępną cenę. Inni ceną sobie praktyczność - taka felga jest łatwiejsza do mycia i w eksploatacji, jest bardziej odporna na różne zarysowania. A gdy takie zarysowania już się pojawią, felgi stalowe nie tracą swojej odporności na uszkodzenia. Z czasem na feldze pojawia się warstwa rdzy, którą łatwo można usunąć nawet szczotką , a felgę pomalować na dowolny kolor.

Wadą i jednocześnie zaletą felgi stalowej jest ich waga, która jest 2-3 krotnie większą , niż waga felgi aluminiowej. Cięższa waga spowalnia samochód, a jazda traci dynamiczny charakter. Latem taka jazda przynosi mniej przyjemności, natomiast zimą ta cecha felg staje się ich zaletą. Stalowa felga mocniej dociska oponę do zaśnieżonej powierzchni i jeździmy bezpieczniej. Kolejną zaletą felgi jest to, ze stalowe felgi jest trudniej uszkodzić.

Wadą felg stalowych jest ich prymitywny wygląd zewnętrzny, który rzadko jest estetyczny i praktycznie nie współgra z nowoczesną stylistyką samochodu. Rozwiązaniem może być zakup kołpaków samochodowych, które zniwelują tą niedoskonałość. A zatem każdy rodzaj felgi ma swoje wady i zalety. Jaki typ najlepiej wybrać? Ostateczna decyzja należy do …kierowcy pojazdu, jego preferencji i budżetu.

Parametry felg stalowych

Obecnie producenci głównie proponują felgi samochodowe, średnica których nie przekracza 16 cali. W ofercie tylko nielicznych producentów możemy znaleźć jak 17-calowe felgi stalowe, tak i 18-calowe felgi. Felgi samochodowe z dużą średnicą sporo ważą i system hamowania wielu aut może nie poradzić z tak dużym stalowym kołem.

Warto też zaznaczyć, iż parametry felgi stalowej różnią się od paramentów alufelgi. W przypadku felgi aluminiowej możemy dowolnie dobierać wzór, kolorystykę oraz zmieniać średnicę. Natomiast felga stalowa musi spełnić określone techniczne parametry.

Konfigurator felg

W trosce o wygodę naszych klientów, opracowaliśmy konfigurator za pomocą którego Państwo w łatwy sposób dokonają wyboru odpowiedniego produktu w sklepie mobilemech.pl Uwzględniając markę i model samochodu, konfigurator wybierze i zaproponuje odpowiednie felgi samochodowe w różnych półkach cenowych.

W ofercie sklepu internetowego mobilemech.pl Państwo znajdą felgi samochodowe stalowe do wszystkich popularnych samochodów osobowych, SUV-ów, terenowych oraz dostawczych.

Czas dostawy wynosi około 2-4 dni robocze. W przypadku opóźnienia w dostawie, bezzwłocznie poinformujemy o tym fakcie. W przypadku pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu: mobilemech.pl

mobilemech.pl - oferta przez Delticom AG 24.07.2024 08:07